12 липня 2019
Що потрібно, щоб зібрати перила та огородження з нержавіючої сталі самому?

Нержавіюча сталь міцно увійшла в наше повсякденне життя завдяки своїм унікальним властивостям та неповторним характеристикам. Її застосовують для надання унікального вигляду як інтер'єру житлових будинків, так і громадських будівель, офісів, шкіл, дитячих садків.


Завдяки різноманітності дизайнерських рішень та зовнішньої привабливості, конструкції з нержавіючого металу застосовують для створення внутрішніх та зовнішніх огороджень, максимально відповідаючих всім вимогам безпеки. Вони надають міцності конструкції та довговічності спорудам, створюючи необмежені можливості для творчості.


  • Міцність. Сучасні огорожі з нержавіючої сталі, серед іншого, відрізняються своїми характеристиками міцності, а це означає, що вони витримують суттєві статичні і динамічні навантаження. Вони практично не схильні до зовнішніх фізичних впливів, а найбільше, що може на них залишитися, це невеликі вм’ятини або подряпини.
  • Довговічність. Практично всі марки нержавіючих сталей, як і вироби з них, відрізняються зносостійкістю. Це означає, що вони мінімально схильні до різних видів корозії при збереженні своїх механічних і споживчих характеристик.
  • Простота експлуатації. Майже всі вироби, огородження, деталі декору вимагають мінімального догляду за собою. Лише в деяких випадках полірованим деталям огороджень необхідно нанесення спеціальних паст для надання блиску і т.п.
  • Універсальність. Усі складові елементи огороджень балконів, сходів тощо легко монтуються та встановлюються без втрат своїх споживчих характеристик і з збереженням зовнішнього вигляду та первісних задумів дизайнера. Іншими словами, нержавіючої сталі можна надати практично будь-яку форму.


Різновиди поручнів та огороджень

Огородження та перила з давніх-давен є обов’язковим елементом будь-якої інженерної споруди, у якій є сходи, балкони і не тільки. Для того, щоб розібратися у всіх нюансах вибору, потрібно розуміти сферу застосування кожного огородження в кожному конкретному випадку. А таких випадків може бути багато.


Перше, на що потрібно звернути увагу, це вибір матеріалу.

Отже, існують такі матеріали, які застосовуються в огородженнях:

  • метал;
  • дерево;
  • камінь (цегла тощо);
  • комбіновані (з металу та скла або дерева…);
  • полімери (ПВХ…).


Перила бувають теж різних видів, але тут вибір дещо звужується внаслідок індивідуальних уподобань замовників та інших аспектів.


Як правило, в даному випадку надають перевагу оптимальному поєднанню ціна-якість. А цьому співвідношенню максимально підходять метал, дерево та полімери. Саме ці матеріали застосовують в індивідуальному будівництві, будівництві торгових приміщень, офісів, будинках соціально-культурного призначення.

Металеві. На ранніх етапах будівництва застосовувався звичайний чорний метал, який мав всі фізичні властивості та недоліки звичайного заліза. Він мав задовільну міцність, мінімальну оброблюваність, а також невисоку довговічність через корозію. Згодом інженери покращили споживчі якості металу, довівши їх до сучасного рівня. В даний час найбільш вишуканим матеріалом, що застосовується у виготовленні поручнів та огороджень, є кований метал. Проте, водночас він є найдорожчим з усіх перерахованих варіантів. Досить часто перила виготовлялися з алюмінію – металу досить легкого та пластичного, до того ж його легко монтувати. Але йому властивий один істотний і важливий недолік – мінімальна міцність. Там, де є значні навантаження, застосування алюмінію в інженерних конструкціях неприпустимо. На допомогу прийшла нержавіюча сталь. У неї відсутня така вада, як низька міцність. Більш того, їй властива ключова позитивна якість – вона практично вічна (не схильна до корозії).



Дерев’яні. На ранніх етапах інженерної та будівельної справи цей матеріал був мало не єдиним. В даний час дерево зберегло свої позиції конструкційного матеріалу, але лише з деякими застереженнями. Воно має низку переваг, але в нього є і суттєві недоліки: висока вартість, низькі споживчі характеристики. Дерево застосовується там, де відсутні високі навантаження, воно добре підходить для виготовлення поручнів для сходових прольотів.



Для самостійного встановлення огороджень необхідно враховувати багато чинників, які впливають на успішність індивідуального проекту.


  1. На початку проектування потрібно розуміти величину навантажень, які зазнаватиме запланована огорожа. Якщо навантаження у системі будуть мінімальними, можливе застосування одного спектра матеріалів. Якщо передбачається вплив високих навантажень, необхідно застосовувати більш міцні конструкційні матеріали.
  2. Перевірити обрані матеріали на відповідність нормативним вимогам державних стандартів.
  3. Безпосередній вибір конструкційних матеріалів.
  4. Створення комп’ютерної інженерної моделі з нанесенням необхідних розмірів тощо.
  5. Калькуляція загальних витрат (кошторису) окремо на матеріали та окремо на роботи.
Розповісти друзям:
Будьте в курсі подій!
Отримуйте своєчасно інформацію про знижки та акції компанії, читайте свіжі новини зі світу автомобілів

Новости компании